Sekce » 2016

2.9.2016 Požár silážní jámy

Dne 2.9. 2016 vyjela jednotka SDH na ohlášený požár hnoje v silážní jámě. Jednotka započala hašení pomocí tlakové vody a po dojezdu cisterny z HZS Neratovice nasazen C proud. Byl také přivolán nakladač pro průzkum zkrytých ohnisek požáru.

14.7.2016 Zdiby,Brnky

Dne 14.7.2017 byla JSDHO Zdiby vyslána na pomoc ZZS Sčk Zdiby při transportu pacienta. Po příjezdu na místo události již zde zasahovala ZZS Sčk. Zdiby. Jednotka pomohla s transportem pacienta z nepřístupného teréna a pomohla naložit do vozu ZZS.

14.7.2016 Zdiby

Dne 14.7.2016 byla provedena spolupráce s HZS Sčk ps: Neratovice a OP Zdiby při likvidaci úniku PHM v délce cca 6km na území obce Zdiby. Jednotka provedla zasypání ropné skvrny a v obecní části Přemyšlení byly nataženy 4 kusy sorbčních hadů k zabránění zatečení do rybníka.

11.7.2016 Zdiby,NVS

Dne 11.7.2016 byla JSDHO Zdiby vyslána na asistenci  při vyhledávání nástražného výbušného systému. Po příjezdu na místo události, již zde zasahovala jednotka HZS Sčk. ps: Neratovice. Na pokyn velitele opatření jednotka prováděla odklon dopravy z nebezpečné oblasti.

4.7.2016 Zdiby,Klecánky

Dne 04. 07. 2015 likvidovala JSDHO Zdiby za pomoci 1JMP strom, který vlivem podmáčeného terénu spadl na cyklostezku. Strom rozřezán a obnoven jízdní profil. Po sbalení použitého materiálu, se jednotka vrátila zpět na základnu.

25.6.2016 Zdiby, Brnky

Dne 25.06.2016 likvidovala JSDHO Zdiby za pomoci motorové pily strom, který vlivem silné bouřky spadl na cyklostezku. Strom rozřezán a obnoven jízdní profil. Po likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

7.6.2016 Zdiby-Zdibsko

Dne 7.6.2016 likvidovala jednotka hasičů ze Zdib společně s HZS Sčk ps: Neratovice, HZSp Airport Vodochody, HZS Hl.m. Praha a několika dalšími JSDH požár lakovacího boxu v autolakovně.

Po příjezdu na místo události, již zde zasahovala jednotka HZSp Aero, na rozkaz velitele zásahu jsme vytvořili druhý útočný proud do patra budovy, kde se pomocí termokamery hledala skrytá ložiska požáru a po rozebrání mezistropí i jednotlivě dohašovala.
Celý zásah se prováděl v dýchací technice.

Po provedené likvidaci se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

1.6.2016 Planý poplach

Dne 1.6.2016 Vyjela JSDHO Zdiby na žádost OPIS HZS Sčk. na požár nízké budovy.
Po příjezdu na místo události, provedeným průzkumem zjištěno, že se jednalo o nedovolené pálení. Na místě společně s kolegy z HZS Sčk. ps: Neratovice, provedena kontrola požářiště a po zjištění skutečnosti, že není potřeba zásahu JPO se jednotky vrátily zpět na své základny.

21.5.2016,Klecany

Dne 21. 5. 2016 vyjela JSDHO Zdiby na žádost KOPIS HZS Kladno na likvidaci obtížného hmyzu do obce Klecany. Po příjezdu na místo události zjištěn roj včel u vstupních dveří do nemovitosti. Z důvodu toho, že majitel nemovitosti je silný alergik bylo velitelem zásahu rozhodnuto o likvidaci roje, za pomoci motorového vysavače. Po sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

6.4.2016 Klecany-Požár bioodpadu

Dne 6. 4. 2016 likvidoval JSDH Zdiby a HZS Neratovice jedním proudem tlakové vody z CAS K25 požár hromady bioodpadu. Po provedení lokalizace, za pomoci kopáče požářiště rozhrabáno a dohašeno. Poprovedení likvidace se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

1 2   »