Sekce » 2012

26.11.2012,16:13, Zdiby, Brnky, Planý poplach

Dne 26. 11. 2012 byla vyslána JSDHO Zdiby opět na požár bývalého vepřína, naštěstí se tentokrát jednalo pouze o lidi bez domova, kteří si zde ohřívali večeři.

25.11.2012, 16:00, Zdiby, Brnky, Požár vepřína

Dne 25. 11. 2012 likvidovala JSDHO Zdiby jedním proudem z CAS K 25 L 101 (Liazka) v dýchací technice požár starého nepoužívaného vepřína. Po dojezdu HZS Sčk. ps: Neratovice byly nasazeny dvě přetlakové ventilace a prostor byl odvětrán.
Bylo také provedeno rozhrabání požářiště a dohašena jednotlivá ohniska požáru. Po sbalení použitého materiálu se jednotky vrátily zpět na své základny.

9.11.2012, Zdiby, Zlatý Kopec, Požár pneu v silážní jámě

Dne 09. 11. 2012 byla JSDHO Zdiby vyslána OPISem HZS Sčk. Mladá Boleslav na požár odpadu v silážní jámě. Po příjezdu na místo události byl provedeným průzkumem zjištěn požár 1 pneumatiky. Za použití jednoduchých hasebních prostředků byl požár lokalizován a poté za pomoci cca. 20l vody požár zlikvidován. Po sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

31.10.2012, 13:17, Zdiby, Záchranna koně

Dne 31. 10. 2012 JPO obce Zdiby vyprošťovala společně s dalšími hasičskými jednotkami koně zapadlého do jámy po geologickém vrtu. Po příjezdu jednotek na místo události provedeným průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o koně zapadlého do jámy o rozměrech cca: 190x5x0,5 m, uprostřed rozbahněné louky. Jednotky na místě zásahu vyčkaly na příjezd veterináře, který podal koni tišící a zklidňující injekce. Po nástupu účinků sedativ, byly ve středu těla koně, za pomoci polních lopatek vyhrabány díry nutné k protažení vyprošťovacích popruhů. Po protažení popruhů pod tělem koně, byl kůň za pomoci nakladače vyproštěn z jámy na pevný povrch.

Po domluvě velitele zásahu s veterinářem na místě zůstaly JPO HZS Neratovice JPO obce Zdiby, z důvodu asistence při probouzení koně a jeho následném transportu do stáje.
Po probuzení a bezpečném ustájení koně se i tyto jednotky vrátily zpět na své základny.

27.10.2012, Zdiby, Požár v rodinném domě

Dne 27.10. 2012 byla vyslána JSDHO Zdiby na požár v rodinném domě ve Zdibech. Po příjezdu k místu události bylo provedeným průzkumem zjištěn požár na technologickém zařízení zahradního bazénu umístěném uvnitř RD. Byl nasazen 1x vysokotlaký proud z CAS 25 L 101 a požár lokalizován. Souběžně s hašením byl jednotkou vytlačen z garáže RD osobní automobil. Po dojezdu jednotek HZS Neratovice a Praha bylo místo zásahu překontrolováno  termokamerou. Dále jednotka vyčkala na místě zásahu na příjezd vyšetřovatele ZPP,  po podání informací se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

25.10.2012, 8:02, Zdiby, Požár trávy

Dne  25. 10. 2012 likvidovala JSDHO Zdiby společně s HZS Neratovice a HZS Praha jedním vysokotlakým proudem z CAS K 25 L101 požár nahromaděného zahradního odpadu o rozměrech cca: 15x5 metrů. Po provedené lokalizaci bylo místo zásahu za použití kopáče rozhrabáno a požár zlikvidován. Poté se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

18.10.2012, 10:02, Zdiby, Zlatý kopec, Požár tůjí

Dne 18. 10. 2011 byla JSDHO Zdiby vyslána na požár 4 tůjí do obecní části Zlatý Kopec. Již při jízdě k zásahu, bylo jednotce OPISem HZS Sčk oznámeno, že došlo k uhašení požáru spolumajitelkou nemovitosti. Jednotka na místo zásahu dojela,  provedla překontrolování požářiště a následně se vrátila zpět na svou základnu.

11.10.2012, 18:37, Zdiby, Požár stavebního odpadu

Dne 11. 10. 2012 likvidovala JSDHO Zdiby za pomoci tlakové vody z CAS K 25 L101 v dýchací technice požár stavebního odpadu. Po dojezdu HZS Sčk ps: Neratovice bylo požářiště rozhrabáno a byla dohašena jednotlivá ložiska. Po sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

11.09.2012, 21:43, Zdiby, Slepá 751, Odstranění nebezpečných stavů

Dne 11.09.2012 Byla vyslána JSDHO Zdiby a JSDHO Klecany na odstranění nebezpečných stavů. Po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjištěno že se jedná o cca.:15 metrů vysoký smrk který následkem vichřice spadl do drátů nízkého napětí, na osobní automobil a přívěsný vozík, dále při svém pádu poškodil hlavní přívod vody do nemovitosti.

Ještě před zahájením samotného zásahu byly nuceny jednotky vyčkat příjezdu pracovníků společnosti ČEZ, kteří na místě provedli odpojení drátů od rozvodné sítě. Poté byly nasazeny JMP JSDHO Zdiby a Klecany a smrk odstraněn z pozemní komunikace.

Následně byla provedena provizorní oprava poničeného přívodu vody aby bylo možno odstranit strom i ze zaparkovaného OA a přívěsného vozíku. Dále bylo vyčkáno na dojezd pracovníka VKM Kladno aby uzavřel přívod vody do ulice, aby bylo možno odčerpat vodoměrovou šachtu z důvodu umožnění přístupu k hlavnímu uzávěru vody nemovitosti.

Bylo nasazeno kalové čerpadlo Honda, odčerpána voda ze šachty a provedeno vypnutí hlavního uzávěru. Po sbalení použitého materiálu se jednotky vrátily zpět na své základny.

11.09.2012, 21:43, Zdiby, Přemyšlení, Odstranění nebezpečných stavů

Dne 11.09.2012 byla vyslána JSDHO Zdiby na odstranění nebezpečných stavů. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o vyvrácený strom napříč ulicí Průběžná. Nasazena 2X JMP, strom byl rozřezán a odstraněn mimo komunikaci. Po předání místa události jednotka přejela k dalšímu případu.