Sekce » 2011

30.12.2011, 14:55, Zdiby, Ke Zdibsku 193, D8 park, Asistence při vyhledávání nástražných systémů

Dne 30.12.2011 byla JSDHO Zdiby vyslána OPISem HZS stč. kraje Mladá Boleslav na asistenci při vyhledáván nástražného výbušného systému. Po příjezdu na místo události, jsme z rozkazu velitele zásahu HZS Stč. kraje ÚO Mělník, prováděli vizuální kontrolu okolí a vnitřku skladovacích hal 1, 3 a 4. Po ukončení prohlídky se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

7.12.2011, Zdiby, Zlatý Kopec, Na Ladech, Požár chatky

Dne 7. 12. 2011 byla JSDHO Zdiby vyslána na žádost OPIS HZS Stč. oú Mladá Boleslav na požár dřevěného trámu za kamny uvnitř rekreačního objektu. Po příjezdu na místo bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o začínající požár trámu a opláštění místnosti. Byl nasazen 1x C proud z CAS 25 a požár byl lokalizován. Když přijela ps: Neratovice, bylo provedeno rozebrání opláštění a dohašení skrytého ložiska požáru. Po provedení likvidace se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

5.12.2011, 19:30, Zdiby, Brnky, V Údolí, Odstranění nebezpečných stavů

Z parku D8 jsme přejeli na žádost OP Zdiby k odstranění nebezpečných stavů. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o tři stromy nařízlé neznámou osobou v hloubce max. 2cm. Velitel zásahu vyhodnotil situaci jako neohrožující a doporučil majiteli pozemku, aby si sehnal specializovanou společnost, která se kácením stromů zabývá. Po sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

5.12.2011, 17:02, Zdiby, Ke Zdibsku 193, D8 park, Asistence při vyhledávání nástražných systémů

Dne 5. 12. 2011 byla JSDHO Zdiby vyslána OPISem HZS SČK oú Mladá Boleslav na pomoc při vyhledávání nástražného výbušného systému. Po příjezdu na místo události jsme na příkaz velitele zásahu prováděli vizuální kontrolu skladových prostor. Odtud jsme na žádost PO Zdiby a domluvě s velitelem zásahu přejížděli k dalšímu případu.

3.12.2011, 15:20, Zdiby, Zlatý kopec, Chaberská, Požár silážní jámy

JSDHO Zdiby byla OPISem HZS Stč. kraje vyslána na požár černé skládky. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o požár černé skládky. Byl nasazen jeden C proud z CAS 25 L101 a požár lokalizován. Poté bylo požářiště rozhrabáno vidlemi a dohašeno. Po provedené likvidaci bylo místo události předáno OP Zdiby a jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

30.11.2011, 15:20, Zdiby, V Údolí, Technická pomoc

Dne 30. 11. 2011 vyjela JSDHO Zdiby na žádost OP Zdiby k odstranění nebezpečných stavů. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o vzrostlý strom, který spadl na rodinný dům. Za použití motorové pily byla ležící část stromu ze střechy domu odstraněna. Jednotka se po sbalení věcí a předání místa události OP Zdiby, vrátila na svou základnu.

15.11.2011, 0:14, Zdiby Brnky, Na Návsi, Požár kontejneru

Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o plamenné hoření dvou plechových kontejnerů na tříděný odpad. Byl použit vysokotlak z CAS K25 L101 a požár byl lokalizován. Po dojezdu HZS Stč. kraje ps: Neratovic bylo provedeno dohašení a požár byl zlikvidován. Po sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

10.11.2011, 5:25, Zdiby Brnka, Fialková, Požár rodinného domu

10. 11. 2011 byl v 5:25 hodin na tísňovou linku HZS SČK ohlášen požár jednopodlažního domu v obci Zdiby, místní část Brnky. Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o požár rodinného domku, bohužel již v plném rozsahu. Kvůli velmi úzké příjezdové komunikaci, byli hasiči nuceni rozvinotu téměř dvousetosmdesátimetrové dopravní vedení, zakončené jedním C proudem. Na místo události byla velitelem zásahu povolána ZZS Stč. kraje z důvodu popálení jedné osoby. Po dojezdu HZS Stč. kraje ps:Neratovice byl nasazen další C proud a požár byl lokalizován. Po dojezdu ZPP HZS Stč. kraje úo Mladá Boleslav a zadokumentování, bylo provedeno rozebrání zbytků shořelé střechy a dohašení jednotlivých ložisek. Po provedené likvidaci požáru a sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Další info na http://www.pozary.cz/clanek/48698-pri-pozaru-domu-ve-zdibech-byl-popalen-clovek/

3.11.2011, 16:24, Zdiby Přemyšlení Holosmetky, Na Svahu, Záchrana osoby

Dne 3. 11. 2011 byla JSDHO Zdiby vyslána na součinnost složek IZS do Přemyšlení obecní části Holosmetky. Po příjezdu na místo události byl na rozkaz velitele zásahu HZS Stč. kraje ps: Neratovice transportován pacient do sanitního vozu ZZS Stč. kraje. K návratu zpět na základnu bylo nutno použít motorové pily Stihl, aby nedošlo k poškození mobilní požární techniky. Při snaze o odjezd z místa události havaroval Mercedes HZS Stč. kraje a to z důvodu naprosot nevhodně zúžené vozovky kamenem, kter byl odložen na hraně přilehlého pozemku. Jednotka vyčkala na příjezd PČR z důvodu podání svědectví. Po zadokumentování nehody se jednotky vrátily zpět na své základny.

30.10.2011, 20:57, Zdiby, Zahrádkářská, Vyproštění osoby

Dne 30. 10. 2011 byla JSDHO Zdiby vyslána KOPIS HZS Středočeského kraje na asistenci při přepravě zraněné osoby. Po příjezdu na místo události bylo provedeným průzkumem zjištěno, že se jedná o 1 osobu v imobilním stavu. Na místě už byla ZZS a na vyžádání velitele zásahu byla na místo povolána PČR. Jednotka po dohodě s vedoucím lékařem ZZS pomohla s transportem zraněné osoby do sanitního vozu. Dále bylo zajištěno okno, které bylo rozbito z důvodu násilného vniknutí ZZS na místě události. Po předání místa události OP Zdiby se jednotka vrátila zpět na svou základnu.