Sekce » 2009

30.12.2009, 16:40, Holosmetka, Vilapark 264, požár RD

Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o požár mezistropí a střechy RD. Do příjezdu jednotek HZS nasazen 1X C proud z CAS 25 RTHP vedený dovnitř objektu na zamezení šíření požáru.Za použití DT bylo provedeno vynesení osobních věcí a majetku majitele. Po dojezdu jednotek HZS nasazeny ještě další dva C proudy a jeden vysokotlaký proud na střechu objektu.

Po celou dobu zásah značně komplikoval zamrzlý štěrk na střeše objektu, přes který se obtížně dostávalo k jednotlivým ložiskům požáru. Po provedené likvidaci a předání MU majiteli objektu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

Před příjezdem naší jednotky byly použity dva ruční hasicí přístroje, jeden majitele objektu a jeden OP Zdiby.

18.12.2009, 11:40, Zdiby, Průběžná x V kopci, Dopravní nehoda

Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o nehodu osobního automobilu, které po smyku skončilo v příkopě podél ulice průběžná otočené na střechu, a z části zasahovalo do plotu soukromého pozemku který byl nehodou z části poškozen . Jednotka provedla předlékařské ošetření účastníků DN a odpojení aku. Po dojezdu odtahové služby pomohla s naložením vraku a vrátila se zpět na svou základnu.

3.12.2009, 22:27, Zdiby, sjezd z D8, dopravní nehoda

Jednalo se o dopravní nehodu dvou osobních vozidel a k úniku provozních náplní,ZZS Středočeského kraje   odvezla k ošetření posádky obou vozidel a jednotka SDH Zdiby  po příjezdu na místo události pomohla kolegům z HZS Stč. Kraje PS: Neratovice a HZSP Aero, s odstraněním havarovaných vozidel a sesbíráním použitého sorbentu z pozemní komunikace. Po dohodě s velitelem zásahu byla jednotka odeslána zpět na základnu.

25.11.2009, 15:30, Klecany, Klecánky, Požár chaty

Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o požár dřevozděné chaty v plném rozsahu. Nasazen 1x C proud z CAS 25 RTHP Zdiby na hlavní útočný proud z čelní strany objektu. Druhý útočný proud byl veden z CAS 25 RTHP Klecany na obranu okolí ze zadní strany objektu na zamezení rozšíření požáru do okolního lesního porostu. Třetí útočný proud z CAS 24 T815 HZS Stč. kraje ps Neratovice z pravé strany objektu. Po provedení lokalizace proveden závěrečný průzkum a dohašení jednotlivých ložisek požáru. Po sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu. Návrat proběhl 25. 11. 2009 v 18:30.

23.11.2009, 17:05, Zdiby, Pražská u celnice, Požár autobusu

Jednotka vyjela na žádost OPIS HZS Středočeského kraje k nahlášenému požáru autobusu v prostoru u Zdibské celnice.Jednalo se o technickou závadu na brzdách autobusu,jednotka provedla ochlazení podvozku a brzd jedním C proudem.

5.11.2009, 17:00, Zdiby,Průběžná, Zdravotní asistence

Na žádost Obecní policie Zdiby jednotka vyjela s vozidlem WV Transporter RLP Hasičské zdravotní služby k intoxikované osobě v prostoru potravin na ulici Průběžná.

Jednalo se o muže v silně podnapilém stavu, naměřeno cca.4,46 promile alkoholu se zraněným obličejem. K vyloučení závažnějších zranění byla povolán lékař ZZS Středočeského kraje a proveden transport na oddělení chirurgie nemocnice v Brandýse nad Labem.

Po odborném vyšetření byl muž transportován ve spolupráci s OP Zdiby na záchytnou stanici Praha - Bulovka.

Náklady na transport a vyšetření budou po opilci vymáhány cestou OP Zdiby.

28.10.2009, Zdiby, Lampionový průvod, ohňostroj

Jednotka provedla ve spolupráci s Obecní policií Zdiby asistenci při slavnostním lampionovém průvodu obcí a následně zajišťovala požární dozor při odpalu ohňostroje.

Po ukončení akce byl proveden úklid hřiště.

15.9.2009, 14:40, Zdiby,Veltěž, Požár pole

Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o požár strniště o rozloze cca: 60X40 metrů. Nasazen 2X C proud z CAS 25 a provedena likvidace požáru.Před příjezdem jednotky se na místě zásahu pokoušeli zasahovat Obecní policisté za Zdib pomocí džberové stříkačky, Obecní policii občané omylem volali místo hasičů.

Po provedené likvidaci bylo místo události předáno OP Zdiby sl.čís.002 p. Šedivec a jednotka se vrátila zpět na svou základnu. Návrat proběhl 15.09.2009 v 15:25 hod.

9.9.2009, 23:10, Brnky, Požár hromady dřeva

Jednotka po příjezdu na místo zásahu provedla doplnění CAS HZS Středočeského kraje ps.Neratovice a pomohla s dohašením zbylých ložisek požáru.

20.8.2009, 19:41, Zlatý kopec, požár chaty

Jednalo se o požár chaty v plném rozsahu, jednotka střídala na C proudu SDH Klecany a HZS Neratovice. Bylo provedeno rozebírání a vynášení ohořelých kostrují v DT. Po předání a dohodnuté následné dohlídce se zástupcem majitele se jednotka vrátila na základnu.