Sekce » 2008

14.12.2008, 19:31, Větrušice, Požár kravína

Dne 14. 12. 2008 v 19:30 jednotka vyjela na požár střechy bývalého kravína.

Jednotka po příjezdu na místo události byla vyzvána velitelem bojového úseku HZSp Aero Vodochody aby začala z nedalekého hydrantu doplňovat hasební vodu a vyčlenění tří členů na vystřídání zasahujících hasičů na útočném C proudu na střeše budovy. Dále byla naše A31 DA po domluvě s VBU odeslána k dalšímu hydrantu za účelem zřízení dalšího čerpacího stanoviště. Zhruba ve 22:10 zřízen celkový bojový úsek, motorovou pilou upraveno místo k přistavení PP 20 a za pomoci přistavení PP20 + CAS 25RTHP + PPLA1 a byl zahájen útok na střechu budovy za pomoci výškové techniky. Byla poskytnuta elektrocentrála pro zřízené stanoviště týlu.

Dne 15. 12. 2008 v 00:10 byla po domluvě s velitelem zásahu HZS středočeského kraje ps: Mělník z důvodu dostatku SAP odeslána zpět na svou základnu. Návrat proběhl 15. 12. 2008 v 00:30.

9.12.2008, 19:59, Přemyšlení, Dopravní nehoda

Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila že se jedná o dopravní nehodu bez zranění osobního automobilu Škoda Roomster a přívěsného vozíku které po nehodě zůstalo vyset na podezdívce plotu rodinného domu čp: 23. Jednotka provedla zajištění místa havárie a provedla protipožární opatření na vozidle, dále prováděla do příjezdu policie kyvadlové řízení dopravy a nasvětlování místa po dobu dokumentace policií ČR a po zdokumentování odstranila vozík z komunikace. Návrat na základnu 09.12.2008 ve 22:10.

17.10.2008, 16:53 Zdiby, Dopravní nehoda

Jednotka po příjezdu na místo události provedeným průzkumem zjistila že se jedná o dopravní nehodu bez zranění. Na místě provedeno protipožární zabezpečení vozidel a po zadokumentováním PČR byl proveden ůklid komunikace. Po předání místa události OP Zdiby (sl.čís.002) p. Šedivec se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

13.10.2008, 14:00, Přemyšlení, Požár kontejneru

Po příjezdu k místu události jednotka provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o plamenné hoření zbytků bio odpadu uvnitř kontejneru. Nasazená džberová stříkačka a požár zlikvidován. Po sbalení použitého materiálu bylo místo zásahu předáno OP Zdiby (001) p. Wachtl, jednotka se vrátila na základnu.

02.10.2008, 16:30, Brnky, Strom přes cestu

Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno že se jedná o polom starého třešňového stromu který bránil ve sjízdnosti místní komunikace. Nasazena motorová pila strom rozřezán a odklizen mimo komunikaci.

Po sbalení použitého materiálu jednotka předala místo zásahu OP Zdiby (001) p.Wachtl Který zároveň prostřednictvím MP Praha4 Vyrozumněl majitele pozemku a stromu.Poté se jednotka vrátila zpět na svojí základnu.

31.8.2008, Zdiby, Únik motorové nafty

Po příjezdu na místo události jednotka provedeným průzkumem zjistila že se jedná o únik motorové nafty z CAS 25 RTHP JSDHO Lužec nad Vltavou o celkové rozloze cca. 2X4 metry. Místo úniku zasypáno sorbentem. Po sbalení použitého materiálu bylo předáno místo události OP Zdiby (001)p.Wachtl a jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

24.8.2008, Brnky, Požár porostu

Po příjezdu na místo události jednotka provedeným průzkumem zjistila že se jedná o plamenné hoření zbytků křovin. Nasazen jeden C proud z naší CAS. Po příjezdu HZS Středočeského kraje ps:Neratovice bylo dvakrát provedeno doplnění naší CAS a byla provedena likvidace požáru. Po provedení závěrečného průzkumu a po sbalení použitého materiálu předáno místo události OP Zdiby p.Wachtl sl.čís.001 a jednotka se vrátila zpět na svou základnu.

31.7.2008, Zlatý Kopec, čerpání vody

Po příjezdu na místo události jednotka provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o celkové zatopení prvního podzemního patra. Na žádost majitele nemovitosti bylo rozbito větrací okénko u suterénu a tudy byla vedena první fáze odčerpávání. Po dostatečném odčerpání vody a zpřístupnění suterénu jednotka za pomoci kalového čerpadla provedla odčerpání zbytku vody, bylo závěrečným průzkumem zjištěno, že příčinou zatopení byla prasklá trubka přívodu vody do domu. Po předání místa události majiteli a sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

13.07.2008, Zdiby, Čerpání a průpalch

Jednotka po příjezdu na místo události provedla odčerpání zaplavené komunikace a poté očistila propust zanesenou trávou a blátem. Po předání místa události OP Zdiby (001) a sbalení použitého materiálu se jednotka vrátila zpět na svou základnu.

8.7.2008, 2:42, Zdiby, Požár kontejnerů

Po příjezdu na místo události jednotka provedeným průzkumem zjistila, že se jedná o požár dvou plastových kontejnerů na tříděný odpad (sklo a papír) v plném rozsahu. Nasazen jeden C proud od CAS 25 RTHP a požár lokalizován. Poté jsme požářiště rozhrabali a dohasily jednotlivá ložiska. Po sbalení použitého materiálu jednotka již jen vyčkala na příjezd vyšetřovatele OZPVP Mladá Boleslava po předání místa události OP Zdiby se vrátila zpět na svou základnu.